ODLIČNO 3. MESTO ČLANICE EKIPE BTC CITY LJUBLJANA JELENE ERIĆ NA DIRKI GP DOTTIGNIES

Po včerajšnji dirki po Flandriji je ekipa BTC City Ljubljana danes vozila še dirko druge kategorije GP Dottignies. Dirka s 178 kolesarkami je bila od štarta hitra na ravninski trasi v dolžini 115 kilometrov. Krožna dirka s tremi letečimi cilji na katerih je bila Erićeva zelo aktivna, tretja v točkovanju, slednja je očitno dobro ogrela noge saj se je kasneje v šprintu enkratno odrezala. V cilj je prišla glavnina 130 kolesark, v kaotičnem šprintu se je odlično znašla Jelena Erić in se uvrstila na tretje mesto, to so tudi njene prve stopničke med članicami na kategorizirani dirki. Zmagala je Belgijka D’Hoore Jolien pred Hosking Chloe. Radotićeva je bila 11., Batagelj 38., Lechner 66., Stricker 91. Bujakova je bila v šprintu 700m do cilja udeležena v padcu. D’ Hoore Jolien (Wiggle High5) 2:51:35 Hosking Chloe (Ale Cipollini) Erić Jelena Radotić Mia Batagelj Polona Lechner Corinna Stricker Anna Bujak...