KOLESARKE BTC CITY LJUBLJANA USPEŠNEJŠE V NADALJEVANJU DIRKE WORLD TOURA 2017

Po včerajšnji dirki World Toura je ekipa BTC City Ljubljana v zasedbi Bujak, Radotić, Erić, Stricker in Lechner danes nastopila na dirki druge kategorije Drentse 8. Na štartu 142 kilometrov dolge dirke je bilo 30 ekip. Že po prvih kilometrih ozkih cest v vetru se je grupa kolesark ves čas dirke redčila. V zadnjih kilometrih pred ciljem je v prvi skupini ostala Eugenia Bujak in v šprintu ciljno črto prečkala 16. Erić Jelena in Mia Radotić, katera je imela smolo ter padla v prvi skupini kolesark, sta dirko zaključili v drugi skupini z minuto in pol zaostanka na 40. in 44. mestu. V šprintu je bila najmočnejša Avstralka Hosking Chloe pred Kopecky Lotte in tretje uvrščeno Dideriksen Amalie.   Hosking Chloe  (Ale Cipollini) 3:32:31 Kopecky Lotte (Lotto Soudal) Dideriksen Amalie (Boels Dolmans) Bujak Eugenia Erić Jelena +1:30 Radotić Mia...

Read More

KOLESARKI BTC CITY LJUBLJANA EUGENIJI BUJAK POSEBNA NAGRADA V DRUGI DIRKI

Na drugi dirki World Toura- Ronde Van Drenthe na Nizozemskem je danes štartalo 20 ekip ženske kolesarske elite. Letošnja dirka je bila dolga kar 152 kilometrov s sedmimi odseki kock v skupni dolžini 13 kilometrov. Značilne ozke ceste, veter in selektivne kocke so dirko napravile težko in redčile grupo kolesark. Do zadnjih 40 kilometrov pred ciljem je bilo v glavnini 60 kolesark, na zadnjih dveh vzponih se je skupina raztegnila in v ospredju je uspelo ostati le Bujakovi. Slednja je dobila tudi posebno nagrado bila je namreč najhitrejša na najtežjem odseku kock in postala »kraljica kock«. Najmočnejša je bila svetovna prvakinja Dideriksen Amalie pred Cecchini Eleno in tretjo Brand Lucindo. Eugenia Bujak se je uvrstila na 26.mesto. Dirko je končalo le 37 kolesark, med njimi ni bilo ostalih članic ekipe BTC City Ljubljana. Jutri bo ekipa nastopila še na dirki druge kategorije Drentse 8. Rezultati:   Dideriksen Amalie (Boels – Dolmans Cycling Team)  3:51:17 Cecchini Elena (Canyon SRAM Racing) Brand Lucinda (Team Sunweb)   Bujak Eugenia...